Program březen 2020

Zábava, zábava

Termín: 26. 3. 2020; 18:00

Kapacita: 50 míst

Vstupné: 70/ 50 Kč

Polsko, 2018, 88 min

Úsměvy smutných mužů přinesly český pohled na mužský alkoholismus, polský film přináší do kin svůj pohled na alkoholismus žen. Čtyřicetiletá Dorota je úspěšná prokurátorka, která pije prý proto, aby se nezbláznila. Chrání ji imunita, díky níž se snaží vyhnout odpovědnosti za přestupky, kterých se pod vlivem alkoholu dopustila. Další z hrdinek je uznávaná chiruržka Teresa, která už kvůli pití přišla o rodinu a zůstala jí jen práce v nemocnici, situace se však vymkne kontrole, když jednou přijde opilá do služby. Studentka Magda miluje bouřlivé večírky, a protože jí studium jde skvěle a má i dobrou práci, nikdo jí nic nevyčítá. Přijde však chvíle, kdy ztrácí půdu pod nohama a dojde k tragédii.

Tenkrát podruhé

Termín: 19. 3. 2020; 18:00

Kapacita: 50 míst

Vstupné: 70/ 50 Kč

Francie, 2019, 115 min

Chytrá a zábavná love story vypráví o tom, co by se mohlo stát, kdybychom si mohli zopakovat ty nejkrásnější okamžiky. Jakou dobu byste chtěli zažít, kdybyste měli tu možnost? Zatímco jiní zákazníci se chtějí podívat na dvůr Ludvíka XVI. či povečeřet s Hitlerem, Victor se touží vrátit do nespoutaných sedmdesátých let, a ještě jednou prožít první rande se svou ženou – dobu, kdy v něm dokázala vidět víc než jen nudného páprdu v pruhovaném pyžamu.

Poslední aristokratka

Termín: 5. 3. 2020; 18:00

Kapacita: 50 míst

Vstupné: 70/ 50 Kč

Česko, 2019, 110 min, režie: Jiří Vejdělek

Skvělé herecké obsazení ve filmové verzi literárního bestselleru Evžena Bočka Rodilý Newyorčan Frank (Hynek Čermák) získá dávné rodové sídlo. Po více než čtyřiceti letech se chystá s dcerou Marií a temperamentní ženou Vivien (Tatiana Vilhelmová) na velký návrat do Čech. Čerství aristokraté jsou neznalí místních poměrů a nepolíbení českou realitou, někdejší vlast a zámecký život znají jen z prastarých vyprávění příbuzných. Po příjezdu rodina zjišťuje, že se zámek nachází ve stavu pozvolného rozkladu, stranou veškerého společenského dění. Jedinými stálými obyvateli Kostky jsou zpátečnický kastelán, bodrá hospodyně (Eliška Balzerová) a hypochondrický údržbář (Pavel Liška). Zůstává otázka – prodat sídlo a vrátit se do Ameriky nebo zámek zachránit?

"Je nám líto, ale program kina teprve připravujeme."